Suzuki Cupin alaiset kilpailut 2008                
                 
KILPAILUN NIMI KILPAILUPAIKKA LÄHTÖPAIKKA KILPAILU PÄIVÄ KILPAILU AIKA        
                 
GOLD SALMON CUP www.kpnet.com/kvu Jukka Lampela 0400-857061            
                 
PIETARSAAREN LOHIMESTARUUS MERI, PIETARSAARI   24.TOUKO          
KOKKOLAN INTERSPORT-UISTELU MERI, KOKKOLA   7.KESÄ          
KOKKOLAN AUTOMAALAMO-UISTELU MERI, KOKKOLA   5.HEINÄ          
TAIMENUISTELU KOKKOLAN KALASTUS JA ERÄ MERI, KOKKOLA   23.ELO          
HK-VARMA TAIMENUISTELU     6.SYYS          
                 
SHINDAIWA MINI CUP www.datranet.fi/shindaiwaminicup/ Eero Kokkarinen 0400-670123            
                 
RIISTAVESI-UISTELU RIISTAVESI MEILAHDEN VENESATAMA 5.HEINÄ 10.00 - 16.00        
KAAVI-UISTELU KAAVINJÄRVI-RIKKAVESI KAAVIN VIERASVENESATAMA 23.ELO 10.00 - 16.00        
JUOJÄRVI SYYSUISTELU JUOJÄRVI TUUSNIEMEN VENESATAMA 30.ELO 10.00 - 16.00        
SEPEN TUURI-VETOUISTELU ETELÄ-KALLAVESI MALJANLAHDESSA 13.SYYS 10.00 - 16.00        
KYMPPIHAAKI-UISTELU SIILINJÄRVI   20.SYYS 10.00 - 16.00        
                 
PKS-CUP www.pks-cup.com Pauli Kauppinen 0400-951145            
                 
PÄÄJÄRVEN VETO PÄÄJÄRVI   17.TOUKO 10.00 -17.00        
SUOVANSELKÄ UISTELU KEITELE, VIITASAARI PIHKURIN SATAMA 7.KESÄ 10.00-17.00        
PKS-Kuha KIVIJÄRVI KIVIJÄRVEN SATAMA 28.KESÄ 18.00 - 07.00        
TAIMENSOUTU KIVIJÄRVI   12.HEINÄ 18.00 - 07.00        
PIHKURIN TAIMEN KEITELE    26.HEINÄ          
KOLIMAN TAIMEN KOLIMA, PIHTIPUDAS HOTELLI NIEMENHARJU 6.SYYS 10.00-17.00        
KIVIJÄRVEN TAIMENUISTELU KIVIJÄRVI SATAMA 20.SYYS 10.00 - 17.00        
                 
HÄME CUP www.hamecup.com Juha Junno 041-5074220            
                 
ARSKAN UISTELU VASKIVESI JÄÄHALLI. VIRRAT 15.KESÄ 11.00 - 17.00        
EDEN UISTELU PYHÄJÄRVI NOKIA KYLPYLÄHOTELLI EDEN 28.KESÄ 14.00-21.00        
NÄSIN UISTELU NÄSIJÄRVI, TAMPERE TAMPEREEN KYLPYLÄ 5.HEINÄ 21.00 - 08.00        
RÖNNIN VETO LÄNGELMÄVESI ORIVESI RÖNNI 12.HEINÄ 09.30-16.30        
HAVERIN KULTAUISTELU KYRÖSJÄRVI LOMAKYLÄ HAVERI 2.ELO 11.00-18.00        
RAUTASOINI-UISTELU ROINE KANGASALA, KISARANTA 23.ELO 12.00 - 19.00        
TAPPAJAHAUKI UISTELU VANAJAVESI, VALKEAKOSKI   6.SYYS 11.00-17.00        
                 
JOKIKONE CUP www.jokikonecup.fi Jukka Behm 0400-449122            
                 
SAVONSELKÄ-UISTELU LIPERI / SAVONSELKÄ RANTAMAKASIINI 25.TOUKO 09.00 -17.00        
KERMAN TAIMEN-UISTELU HEINÄVESI / KERMAJÄRVI KARVIO 1.KESÄ          
RÄÄKKYLÄ-UISTELU   PANTUNNIEMI 12.HEINÄ          
KOITERE-UISTELU ILOMANTSI / KOITERE KOITEREEN HELMI 19.HEINÄ 15.00 -10.00        
SUOMEN KUNINGASKALASTAJA PYHÄSELKÄ JOENSUU 2.ELO          
HÖYTIÄISEN TAIMEN-UISTELU POLVIJÄRVI / HÖYTIÄINEN LOMAKESKUS HUHMARI 9.ELO          
                 
KAINUUN HONDACUP www.kainuunvapaa-ajankalastajat.fi Jouni Lukkari 044-0685328            
                 
KAINUU I SOTKAMO / SAPSO-KIANTA   1.KESÄ 10.00 - 18.00        
KAINUU II KAJAANI / NUASJÄRVI   8.KESÄ 10.00 - 18.00        
KAINUU III KUHMO/ LENTUAJÄRVI   15.KESÄ 10.00 - 18.00        
KAINUU IV VUOKKIJÄRVI   5.HEINÄ 10.00 - 18.00        
KAINUU V, KUHAKUNKKU PALTAMO / OULUNJÄRVI   26.HEINÄ 15.00 - 23.00        
KAINUU VI, OULUJÄRVI, KOUTANIEMI   30.ELO 10.00 - 18.00        
                 
KESKI-SUOMI CUP www.kscup.com Jouni Häkkinen 0400-622978            
                 
ALA-KEITELE UISTELU   ÄÄNEKOSKEN SATAMA 08.KESÄ 10.00-17.00        
KUUHANKAVEDEN YÖUISTELU   RUOKONIEMEN LEIRINTÄALUE 05.HEINÄ 18.00-6.00        
PIHLAJAVESI UISTELU   PIHLAJAVESI, SAHANRANTA 19.HEINÄ 11.00-18.00        
KEURUSSELKÄ UISTELU   HOTELLI KEURUSSELKÄ 24.ELO 10.00-17.00        
KUNINGASKALASTAJA UISTELU HARTOLA VISAN VENERANTA 14.SYYS 10.00-16.00        
SUMIAISTEN  SYYSUISTELU   SUMIAISTEN MATILANVIRTA 21.SYYS 10.00-16.00        
MUURATJÄRVI UISTELU     27.SYYS 10.00 - 16.00        
                 
KYMENLAAKSO CUP   Pertti Janhunen 0500-554616            
                 
5-KALAN KISA JAALA / PYHÄJÄRVI KIMMOLA / PAAVOLAISEN KAUP 26.HEINÄ 10.00-17.00        
ELOVETO  VUOHIJÄRVI ORILAMMEN MAJA 27.SYYS 10.00-17.00        
ELOVETO  VUOHIJÄRVI ORILAMMEN MAJA 28.SYYS 8.00-14.00        
                 
LAPPI CUP www.rovaniemenmoottoriuistelijat.fi Kari Tuominen 0400-369931            
                 
LUUSUAN UISTELU LAPINSELKÄ, TOSSASELKÄ MATKATUPA 28.KESÄ 10.00-18.00        
INARI UISTELU INARIJÄRVI INARIN KALASATAMA 19.HEINÄ 10.00 -19.00        
JÄTKÄNKYNTTILÄ UISTELU KEMIJOKI LAINAANRANTA 09.ELO 10.00-18.00        
PORTTIPAHTA UISTELU PORTTIPAHTAAN TEKOALLAS SILTAHARJUN KALASATAMA 30.ELO 10.00-18.00        
SIMOJÄRVI UISTELU SIMOJÄRVI SIMOJÄRVEN KALASATAMA 6.SYYS 10.00-18.00        
                 
LOHJANJÄRVI CUP www.lohjanjarvicup.com Jussi Eloranta 040-7428120            
                 
EAGLE HAUKIUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI 17.TOUKO 10.00-17.00        
LOHJANJÄRVEN MESTARUUSUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI 14.KESÄ 17.00-24.00        
XXIV  KUHAUISTAJA 2008 LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI 5.HEINÄ 18.00-06.00        
FILMAX KUHAUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI 26.HEINÄ 17.00-24.00        
KALA-APAJA SYYSUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI 27.SYYS 10.00-17.00        
                 
LÄNSI-SUOMI CUP www.lansisuomicup.com Martti Henttinen 0400-965910            
                 
LÄNSIRANNIKON LOHITREFFIT RAUMA   24.TOUKO          
MERI & METSÄ-UISTELU RAISIO   13.KESÄ          
LVI.HELIN UISTELU SÄKYLÄ   5.HEINÄ          
KUHA-UISTELU VAMMALA HOTELLI ELLIVUORI 19.HEINÄ 18.00 - 06.00        
VAMMALA VAMMALA HOTELLI ELLIVUORI 30.ELO 11.00 - 19.00        
                 
PIHLAVALAHTI CUP www.meriporinurheilukalastajat.com Petri Ranne 0400-595416            
                 
I PIHLAVANLAHTI     3.TOUKO 10.00-18.00        
II PIHLAVANLAHTI     7.KESÄ 10.00 - 17.00        
III PIHLAVANLAHTI     12.HEINÄ 16.00 - 00.00        
IV PIHLAVANLAHTI     23.ELO 9.00-16.00        
V PIHLAVANLAHTI     11.LOKA 09.00 - 16.00        
                 
POHJANMAA CUP www.lappajarvenkalaveikot.fi Aimo Lammi 0400-565041            
                 
ALAJÄRVI UISTELU ALAJÄRVI PIENVENESATAMA 24.TOUKO 10.00 - 16.00        
EVIJÄRVI UISTELU EVIJÄRVI RUURIKKALA 7.KESÄ 11.00 -17.00        
VIMPELIN VETOUISTELU LAPPAJÄRVI, VIMPELI KISARANTA 14.KESÄ 10.00 -17.00        
XXIII LAPPAJÄRVEN LOHIKUNINGAS LAPPAJÄRVI  KYLPYLÄ KIVITIPPU 5.HEINÄ 12.00 - 22.00        
PATANAN HAUKIUISTELU PATANAN TEKOJÄRVI, VETELI PATANAN TEKOJÄRVI 26.HEINÄ 10.00 -17.00        
ÄHTÄRI UISTELU ÄHTÄRIJÄRVI, ÄHTÄRI ÄHTÄRINRANNAN KOULU 2.ELO 10.00 -17.00        
KUORTANE UISTELU KUORTANE KIRKKORANTA, KESÄPESÄ 9.ELO 10.00 -17.00        
                 
POHJOLA CUP http:/personal.inet.fi/kilpailu/pohjola-cup Kari Raatesalmi 0400-684038            
                 
KOSTO-UISTELU OULUJÄRVI MARTINLAHTI 24.TOUKO 10.00-18.00        
TIURA-UISTELU OULUJÄRVI MARTINLAHTI 25.TOUKO 10.00-17.00        
CITYMARKET-UISTELU KUUSAMOJÄRVI KELARANTA 14.KESÄ 10.00-18.00        
SHELL-KONTIOMÄKI UISTELU KIANTAJÄRVI KIANTANIEMEN KALASATAMA 28.KESÄ 10.00-18.00        
MUOJÄRVEN LOHENUISTELU MUOJÄRVI, KUUSAMO   12.HEINÄ 10.00 - 18.00        
KOSTONJÄRVEN TAIMENUISTELU KOSTONJÄRVI   10.ELO 10.00 - 18.00        
                 
PÄIJÄNNE CUP www.kalapaikka.net/paijannecup Kari Jurvanen 041-4421783            
                 
KIVIKANGAS-UISTELU PÄIJÄNNE NOUKANNIEMI, VAAJAKOSKI 18.TOUKO 10.00 - 17.00        
JYVÄS-MARINE-UISTELU PÄIJÄNNE PALOASEMANRANTA,SÄYNÄTSALO 14.KESÄ 10.00 - 17.00        
MARCURY-UISTELU   VENERANTA, VAHERI 12.HEINÄ 12.00 . 22.00        
SHIMANO-UISTELU   SATAMA, KORPILAHTI 23.ELO 10.00 - 17.00        
PRISMA-UISTELU   NOUKANNIEMI, VAAJAKOSKI 4.LOKA 10.00 - 17.00        
                 
PÄIJÄNTEEN KUHAUISTELUCUP www.kapaikka.net/kuhauistelucup              
                 
I PÄIJÄNNE KUHA PÄIJÄNNE KORPILAHDEN SATAMA 28.KESÄ 18.00 - 06.00        
II PÄIJÄNNE KUHA PÄIJÄNNE KORPILAHDEN SATAMA 5.HEINÄ 18.00 - 06.00        
III PÄIJÄNNE KUHA PÄIJÄNNE KORPILAHDEN SATAMA 26.HEINÄ 12.00 - 20.00        
                 
SAIMAA CUP www.saimaa-cup.org Esko Ijäs 0400-838565            
                 
PUUMALA     25.TOUKO 9.00-16.00        
ANTTOLA LUONTERI ANTTOLAN SATAMA 8.KESÄ 9.00-16.00        
RUOKOLAHTI HAAPAVESI JA KALJANIEMENSELKÄ RASILAN LAIVALAITURI 27.HEINÄ 9.00-16.00        
SAHANLAHTI     24.ELO 9.00-16.00        
                 
SAVO-KARJALA CUP   Kati Myllys 0407164871            
                 
KERIMÄKI-UISTELU (ETELÄINEN) PURUVESI   24.TOUKO          
RUOKKEE-UISTELU HUMMONSELKÄ, PURUVESI   7.KESÄ          
SUUR-SAIMAAN LOHIMESTARUUS PAASSELKÄ, SAVONRANTA   9.ELO          
PURUVEDEN SYYSUISTELU HUMMONSELKÄ, PURUVESI   6.SYYS          
                 
SAVONIA CUP http://kotisivu.dnainternet.net/samson/savoniacup. Ari Kolehmainen 040-5042981            
                 
SUVAKSEN SALMO SUVASVESI VEHMERSALMI 18.TOUKO 10.00 - 16.00        
IISALMI-UISTELU   IISALMI 8.KESÄ 10.00 - 16.00        
SEPENTUURI-UISTELU   SUONENJOKI 14.KESÄ 10.00 - 16.00        
TAHKON UISTELU   NILSIÄ 29.KESÄ 10.00 - 16.00        
NILAKKA-UISTELU KEITELE   12.HEINÄ 10.00 - 16.00        
UUTIS-JOUSI-UISTELU   MAANINKA 6.SYYS 10.00 - 16.00        
                 
TEHI CUP   Timo Järvinen 040-5147982            
                 
JONTTU-UISTELU KORPILAHTI   24.TOUKO 10.00 -17.00        
LAIVARANTA-UISTELU PÄIJÄNNE, PADASJOKI LAIVARANTA 7.KESÄ 10.00 - 17.00        
NILS-MASTER UISTELU ASIKKALANSELKÄ, VÄÄKSY   14.KESÄ 10.00 - 17.00        
AV-ASE- JA ER-UISTELU     19.HEINÄ 10.00 - 17.00        
KONE-CENTER JÄMSÄ-UISTELU   KUHMOINEN 23.ELO 10.00 - 17.00