3.TOUKO 10.00-18.00 PIHLAVALAHTI CUP I PIHLAVANLAHTI    
17.TOUKO 10.00 -17.00 PKS-CUP PÄÄJÄRVEN VETO PÄÄJÄRVI  
17.TOUKO 10.00-17.00 LOHJANJÄRVI CUP EAGLE HAUKIUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI
18.TOUKO 10.00 - 17.00 PÄIJÄNNE CUP KIVIKANGAS-UISTELU PÄIJÄNNE NOUKANNIEMI, VAAJAKOSKI
18.TOUKO 10.00 - 16.00 SAVONIA CUP SUVAKSEN SALMO SUVASVESI VEHMERSALMI
24.TOUKO   GOLD SALMON CUP PIETARSAAREN LOHIMESTARUUS MERI, PIETARSAARI  
24.TOUKO   LÄNSI-SUOMI CUP LÄNSIRANNIKON LOHITREFFIT RAUMA  
24.TOUKO 10.00 - 16.00 POHJANMAA CUP ALAJÄRVI UISTELU ALAJÄRVI PIENVENESATAMA
24.TOUKO 10.00-18.00 POHJOLA CUP KOSTO-UISTELU OULUJÄRVI MARTINLAHTI
24.TOUKO   SAVO-KARJALA CUP KERIMÄKI-UISTELU (ETELÄINEN) PURUVESI  
24.TOUKO 10.00 -17.00 TEHI CUP JONTTU-UISTELU KORPILAHTI  
25.TOUKO 09.00 -17.00 JOKIKONE CUP SAVONSELKÄ-UISTELU LIPERI / SAVONSELKÄ RANTAMAKASIINI
25.TOUKO 10.00-17.00 POHJOLA CUP TIURA-UISTELU OULUJÄRVI MARTINLAHTI
25.TOUKO 9.00-16.00 SAIMAA CUP PUUMALA    
1.KESÄ   JOKIKONE CUP KERMAN TAIMEN-UISTELU HEINÄVESI / KERMAJÄRVI KARVIO
1.KESÄ 10.00 - 18.00 KAINUUN HONDACUP KAINUU I SOTKAMO / SAPSO-KIANTA  
7.KESÄ   GOLD SALMON CUP KOKKOLAN INTERSPORT-UISTELU MERI, KOKKOLA  
7.KESÄ 10.00-17.00 PKS-CUP SUOVANSELKÄ UISTELU KEITELE, VIITASAARI PIHKURIN SATAMA
7.KESÄ 10.00 - 17.00 PIHLAVALAHTI CUP II PIHLAVANLAHTI    
7.KESÄ 11.00 -17.00 POHJANMAA CUP EVIJÄRVI UISTELU EVIJÄRVI RUURIKKALA
7.KESÄ   SAVO-KARJALA CUP RUOKKEE-UISTELU HUMMONSELKÄ, PURUVESI  
7.KESÄ 10.00 - 17.00 TEHI CUP LAIVARANTA-UISTELU PÄIJÄNNE, PADASJOKI LAIVARANTA
8.KESÄ 10.00 - 18.00 KAINUUN HONDACUP KAINUU II KAJAANI / NUASJÄRVI  
08.KESÄ 10.00-17.00 KESKI-SUOMI CUP ALA-KEITELE UISTELU   ÄÄNEKOSKEN SATAMA
8.KESÄ 10.00 - 16.00 SAVONIA CUP IISALMI-UISTELU   IISALMI
8.KESÄ 9.00-16.00 SAIMAA CUP ANTTOLA LUONTERI ANTTOLAN SATAMA
13.KESÄ   LÄNSI-SUOMI CUP MERI & METSÄ-UISTELU RAISIO  
14.KESÄ 17.00-24.00 LOHJANJÄRVI CUP LOHJANJÄRVEN MESTARUUSUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI
14.KESÄ 10.00 -17.00 POHJANMAA CUP VIMPELIN VETOUISTELU LAPPAJÄRVI, VIMPELI KISARANTA
14.KESÄ 10.00-18.00 POHJOLA CUP CITYMARKET-UISTELU KUUSAMOJÄRVI KELARANTA
14.KESÄ 10.00 - 17.00 PÄIJÄNNE CUP JYVÄS-MARINE-UISTELU PÄIJÄNNE PALOASEMANRANTA,SÄYNÄTSALO
14.KESÄ 10.00 - 16.00 SAVONIA CUP SEPENTUURI-UISTELU   SUONENJOKI
14.KESÄ 10.00 - 17.00 TEHI CUP NILS-MASTER UISTELU ASIKKALANSELKÄ, VÄÄKSY  
15.KESÄ 11.00 - 17.00 HÄME CUP ARSKAN UISTELU VASKIVESI JÄÄHALLI. VIRRAT
15.KESÄ 10.00 - 18.00 KAINUUN HONDACUP KAINUU III KUHMO/ LENTUAJÄRVI  
28.KESÄ 18.00 - 07.00 PKS-CUP PKS-Kuha KIVIJÄRVI KIVIJÄRVEN SATAMA
28.KESÄ 14.00-21.00 HÄME CUP EDEN UISTELU PYHÄJÄRVI NOKIA KYLPYLÄHOTELLI EDEN
28.KESÄ 10.00-18.00 LAPPI CUP LUUSUAN UISTELU LAPINSELKÄ, TOSSASELKÄ MATKATUPA
28.KESÄ 10.00-18.00 POHJOLA CUP SHELL-KONTIOMÄKI UISTELU KIANTAJÄRVI KIANTANIEMEN KALASATAMA
28.KESÄ 18.00 - 06.00 PÄIJÄNTEEN KUHAUISTELUCUP I PÄIJÄNNE KUHA PÄIJÄNNE KORPILAHDEN SATAMA
29.KESÄ 10.00 - 16.00 SAVONIA CUP TAHKON UISTELU   NILSIÄ
5.HEINÄ   GOLD SALMON CUP KOKKOLAN AUTOMAALAMO-UISTELU MERI, KOKKOLA  
5.HEINÄ 10.00 - 16.00 SHINDAIWA MINI CUP RIISTAVESI-UISTELU RIISTAVESI MEILAHDEN VENESATAMA
5.HEINÄ 21.00 - 08.00 HÄME CUP NÄSIN UISTELU NÄSIJÄRVI, TAMPERE TAMPEREEN KYLPYLÄ
5.HEINÄ 10.00 - 18.00 KAINUUN HONDACUP KAINUU IV VUOKKIJÄRVI  
05.HEINÄ 18.00-6.00 KESKI-SUOMI CUP KUUHANKAVEDEN YÖUISTELU   RUOKONIEMEN LEIRINTÄALUE
5.HEINÄ 18.00-06.00 LOHJANJÄRVI CUP XXIV  KUHAUISTAJA 2008 LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI
5.HEINÄ   LÄNSI-SUOMI CUP LVI.HELIN UISTELU SÄKYLÄ  
5.HEINÄ 12.00 - 22.00 POHJANMAA CUP XXIII LAPPAJÄRVEN LOHIKUNINGAS LAPPAJÄRVI  KYLPYLÄ KIVITIPPU
5.HEINÄ 18.00 - 06.00 PÄIJÄNTEEN KUHAUISTELUCUP II PÄIJÄNNE KUHA PÄIJÄNNE KORPILAHDEN SATAMA
12.HEINÄ 18.00 - 07.00 PKS-CUP TAIMENSOUTU KIVIJÄRVI  
12.HEINÄ 09.30-16.30 HÄME CUP RÖNNIN VETO LÄNGELMÄVESI ORIVESI RÖNNI
12.HEINÄ   JOKIKONE CUP RÄÄKKYLÄ-UISTELU   PANTUNNIEMI
12.HEINÄ 16.00 - 00.00 PIHLAVALAHTI CUP III PIHLAVANLAHTI    
12.HEINÄ 10.00 - 18.00 POHJOLA CUP MUOJÄRVEN LOHENUISTELU MUOJÄRVI, KUUSAMO  
12.HEINÄ 12.00 . 22.00 PÄIJÄNNE CUP MARCURY-UISTELU   VENERANTA, VAHERI
12.HEINÄ 10.00 - 16.00 SAVONIA CUP NILAKKA-UISTELU KEITELE  
19.HEINÄ 15.00 -10.00 JOKIKONE CUP KOITERE-UISTELU ILOMANTSI / KOITERE KOITEREEN HELMI
19.HEINÄ 11.00-18.00 KESKI-SUOMI CUP PIHLAJAVESI UISTELU   PIHLAJAVESI, SAHANRANTA
19.HEINÄ 10.00 -19.00 LAPPI CUP INARI UISTELU INARIJÄRVI INARIN KALASATAMA
19.HEINÄ 18.00 - 06.00 LÄNSI-SUOMI CUP KUHA-UISTELU VAMMALA HOTELLI ELLIVUORI
19.HEINÄ 10.00 - 17.00 TEHI CUP AV-ASE- JA ER-UISTELU    
26.HEINÄ   PKS-CUP PIHKURIN TAIMEN KEITELE   
26.HEINÄ 15.00 - 23.00 KAINUUN HONDACUP KAINUU V, KUHAKUNKKU PALTAMO / OULUNJÄRVI  
26.HEINÄ 10.00-17.00 KYMENLAAKSO CUP 5-KALAN KISA JAALA / PYHÄJÄRVI KIMMOLA / PAAVOLAISEN KAUP
26.HEINÄ 17.00-24.00 LOHJANJÄRVI CUP FILMAX KUHAUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI
26.HEINÄ 10.00 -17.00 POHJANMAA CUP PATANAN HAUKIUISTELU PATANAN TEKOJÄRVI, VETELI PATANAN TEKOJÄRVI
26.HEINÄ 12.00 - 20.00 PÄIJÄNTEEN KUHAUISTELUCUP III PÄIJÄNNE KUHA PÄIJÄNNE KORPILAHDEN SATAMA
27.HEINÄ 9.00-16.00 SAIMAA CUP RUOKOLAHTI HAAPAVESI JA KALJANIEMENSELKÄ RASILAN LAIVALAITURI
2.ELO 11.00-18.00 HÄME CUP HAVERIN KULTAUISTELU KYRÖSJÄRVI LOMAKYLÄ HAVERI
2.ELO   JOKIKONE CUP SUOMEN KUNINGASKALASTAJA PYHÄSELKÄ JOENSUU
2.ELO 10.00 -17.00 POHJANMAA CUP ÄHTÄRI UISTELU ÄHTÄRIJÄRVI, ÄHTÄRI ÄHTÄRINRANNAN KOULU
9.ELO   JOKIKONE CUP HÖYTIÄISEN TAIMEN-UISTELU POLVIJÄRVI / HÖYTIÄINEN LOMAKESKUS HUHMARI
09.ELO 10.00-18.00 LAPPI CUP JÄTKÄNKYNTTILÄ UISTELU KEMIJOKI LAINAANRANTA
9.ELO 10.00 -17.00 POHJANMAA CUP KUORTANE UISTELU KUORTANE KIRKKORANTA, KESÄPESÄ
9.ELO   SAVO-KARJALA CUP SUUR-SAIMAAN LOHIMESTARUUS PAASSELKÄ, SAVONRANTA  
10.ELO 10.00 - 18.00 POHJOLA CUP KOSTONJÄRVEN TAIMENUISTELU KOSTONJÄRVI  
23.ELO   GOLD SALMON CUP TAIMENUISTELU KOKKOLAN KALASTUS JA ERÄ MERI, KOKKOLA  
23.ELO 10.00 - 16.00 SHINDAIWA MINI CUP KAAVI-UISTELU KAAVINJÄRVI-RIKKAVESI KAAVIN VIERASVENESATAMA
23.ELO 12.00 - 19.00 HÄME CUP RAUTASOINI-UISTELU ROINE KANGASALA, KISARANTA
23.ELO 9.00-16.00 PIHLAVALAHTI CUP IV PIHLAVANLAHTI    
23.ELO 10.00 - 17.00 PÄIJÄNNE CUP SHIMANO-UISTELU   SATAMA, KORPILAHTI
23.ELO 10.00 - 17.00 TEHI CUP KONE-CENTER JÄMSÄ-UISTELU   KUHMOINEN
24.ELO 10.00-17.00 KESKI-SUOMI CUP KEURUSSELKÄ UISTELU   HOTELLI KEURUSSELKÄ
24.ELO 9.00-16.00 SAIMAA CUP SAHANLAHTI    
30.ELO 10.00 - 16.00 SHINDAIWA MINI CUP JUOJÄRVI SYYSUISTELU JUOJÄRVI TUUSNIEMEN VENESATAMA
30.ELO 10.00 - 18.00 KAINUUN HONDACUP KAINUU VI, OULUJÄRVI, KOUTANIEMI  
30.ELO 10.00-18.00 LAPPI CUP PORTTIPAHTA UISTELU PORTTIPAHTAAN TEKOALLAS SILTAHARJUN KALASATAMA
30.ELO 11.00 - 19.00 LÄNSI-SUOMI CUP VAMMALA VAMMALA HOTELLI ELLIVUORI
6.SYYS   GOLD SALMON CUP HK-VARMA TAIMENUISTELU    
6.SYYS 10.00-17.00 PKS-CUP KOLIMAN TAIMEN KOLIMA, PIHTIPUDAS HOTELLI NIEMENHARJU
6.SYYS 11.00-17.00 HÄME CUP TAPPAJAHAUKI UISTELU VANAJAVESI, VALKEAKOSKI  
6.SYYS 10.00-18.00 LAPPI CUP SIMOJÄRVI UISTELU SIMOJÄRVI SIMOJÄRVEN KALASATAMA
6.SYYS   SAVO-KARJALA CUP PURUVEDEN SYYSUISTELU HUMMONSELKÄ, PURUVESI  
6.SYYS 10.00 - 16.00 SAVONIA CUP UUTIS-JOUSI-UISTELU   MAANINKA
13.SYYS 10.00 - 16.00 SHINDAIWA MINI CUP SEPEN TUURI-VETOUISTELU ETELÄ-KALLAVESI MALJANLAHDESSA
14.SYYS 10.00-16.00 KESKI-SUOMI CUP KUNINGASKALASTAJA UISTELU HARTOLA VISAN VENERANTA
20.SYYS 10.00 - 16.00 SHINDAIWA MINI CUP KYMPPIHAAKI-UISTELU SIILINJÄRVI  
20.SYYS 10.00 - 17.00 PKS-CUP KIVIJÄRVEN TAIMENUISTELU KIVIJÄRVI SATAMA
21.SYYS 10.00-16.00 KESKI-SUOMI CUP SUMIAISTEN  SYYSUISTELU   SUMIAISTEN MATILANVIRTA
27.SYYS 10.00 - 16.00 KESKI-SUOMI CUP MUURATJÄRVI UISTELU    
27.SYYS 10.00-17.00 KYMENLAAKSO CUP ELOVETO  VUOHIJÄRVI ORILAMMEN MAJA
27.SYYS 10.00-17.00 LOHJANJÄRVI CUP KALA-APAJA SYYSUISTELU LOHJANJÄRVI LOHJAN AURALAHTI
28.SYYS 8.00-14.00 KYMENLAAKSO CUP ELOVETO  VUOHIJÄRVI ORILAMMEN MAJA
4.LOKA 10.00 - 17.00 PÄIJÄNNE CUP PRISMA-UISTELU   NOUKANNIEMI, VAAJAKOSKI
11.LOKA 09.00 - 16.00 PIHLAVALAHTI CUP V PIHLAVANLAHTI